Naprawa Pralek Wrocław – opinia

Naprawa Pralek Wrocław – Czyli niewiadoma

naprawa pralek wrocław

 

Witajcie dziś chciałbym podzielić się moją opinią na temat firm a konkretnie firmy naprawa pralek wrocław firmy która zajmuje się serwisem sprzętów gospodarstwa domowego ( w tym pralek ) w Wrocławiu ale powoli zacznijmy od początku. Wczoraj niestety moja żona zakomunikowała mi że nasza pralka odmówiła posłuszeństwa a mianowicie przestała spuszczać wodę, czyli po praniu zostawała woda w bębnie, kompletnie nie wiedziałem co mam teraz zrobić ale jako że jestem domorosłym mechanikiem-elektrykiem stwierdziłem że bez najmniejszego problemu poradzę sobie z usterką naszej pralki – w końcu to tylko pralka pomyślałem jak później się dowiecie błędnie 😉

Co teraz – Diagnoza??

Kompletnie nie wiedziałem jak mam się zabrać za naprawę mojej pralki jednak pomyślałem że na samym początku jeszcze przed wyciąnieciem narzędzi  wypadało by najpierw dokładnie zdiagnozować „Mój przypadek uszkodzenia” A wiec podszedłem do pralki w środku zbiornika stała woda uruchomiłem program „Spust wody” i czekałem co się wydarzy jak pewnie myślicie nie stało się nic a woda jak stała tak stoi. Oczywiście przed czepianiem się pralki sprawdziłem wszystkie węże dopływowe oraz odpływowe aby wyeliminować usterkę hydrłliczną.  Co mnie zaniepokoiło to fakt że z pralki nie wydawały się żadne odgłosy, tym bardziej nie było słychać pracy pompy spustowej już teraz wiedziałem że bez rozkręcenia i dokładnej analizy się nie obejdzie.

 

No to zaczynamy naprawę pomyślałem… Poszedłem po swoje narzędzia i zacząłem rozkręcać pralkę, na samym początku rozkręciłem obudowę pralki. Moim oczom okazało się setki połączeń elektrycznych różnego rodzaju czujników, pare elektrozaworów, grzałka, silnik, pompa i jeszcze parę innych „standardowych” pralkowych podzespołów. Jak już wiecie z mojego wcześniejszego artykułu za spuszczanie wody w pralce odpowiada pompka spustowa, prawda ? A wiec to od niej właśnie zacząłem ( Zdjęcie silnika mojej pompy widać na górze ) Pompa w mojej pralce jest przykręcowa do obudowy trzema śrubami krzyżakowymi następnie do obudowy pompy przychodzą dwa węże jeden dopływowy i drugi odpływowy – Je także musiałem zdjąć aby wyciągnąć pompę z pralki, na wężach były zastosowane dwie metalowe opaski uciskowe które bez kłopotu zdjąłem przy pomocy kombinerek.

OK. Mamy zdemontowaną pompę – co dalej ? Zaczynamy odkręcać dalej obudowę pompy aby dostać się do silnika. Po zdjęciu plastikowej obudowy okazuje nam się silnik pompy. W silniku nie zaobserwowałem żadnych ciał obcych a sam wirnik pompy kręcił się bardzo lekko bez większych oporów, podłączyłem też silnik pompy na „krótko” bezpośrednio do napiecia 230V – Juz teraz wiedziałem że pompa jest dobra ponieważ na takim podłączeniu silnik działał ( kręcił ). A wiec problem tkwił głębiej w „pralce” Wszystko wskazywało na to że pralka nie podaje prądu na pompę. Wziąłem do ręki miernik elektryczny i zacząłem wykonywać pomiar czy na kostce która dochodzi do pompy jest napięcie 230 V. Po moich szybkich pomiarach już było jasne że pralka nie podaje napięcia na silnik pompy dlatego też nie działa silnik pompy. W tym przypadku już wiedziałem że sam sobie z tym nie poradzę ponieważ wszystko wskazywało na to że uszkodzony jest moduł sterujący. Zacząłem szukać pomocy w internecie przeglądając różnorakie fora oraz blogi gdzie szukać pomocy ! Aż w końcu natrafiłem na firmę naprawa pralek wrocław – Zadzwoniłem i umówiłem się na naprawę. Na kolejny dzień Pan serwisant przyjechał i zaczął diagnozować mój sprzęt, już od samego początku oboje trwaliśmy w przekonaniu że na 100 % mamy uszkodzony moduł sterujący pralki. Pan serwisant zaczął od wyciągniecia elektroniki z obudowy pralki, powyciągał wszystkie przewody elektryczne idące do modułu i za pare minut mieliśmy już samą płytkę PCB na wierzchu. Pan serwisant odrazu przypuszczał co jest uszkodzone a mianowicie myślał o przepalonym tranzystorze przy układzie sterowania i właśnie to okazało się faktyczną awarią – Byłem w wielkim szoku w przeciągu paru chwil wyciągnął lutownice i polutował wszystkie uszkodzone części i pralka ruszyła jak nowa !

Za naprawę zapłaciłem bardzo małe pieniądze ! Jestem bardzo zadowolony i musiałem napisać tutaj o tej firmie. Pralka już od 3 dni działa bez zarzutu a ja w końcu mam spokój od żony ! 😉 Czasami warto udać się do specjalisty niż samemu naprawiać na własną rękę.

Jak widać człowiek uczy się przez całe życie 😉

Pozdrawiam