Naprawa pralek

naprawa pralek
naprawa pralek

Naprawa Pralek

Większość z nas ma wswoim domu pralki, ba… używamy tych sprzętów codziennie, nie umiemy bez nich żyć chyba to już taki standard wyposażenia gospodarstwa domowego w naszych domach. Dlatego dziś opiszę wam jak działa Pralka oraz jak przeprowadzać drobne naprawy w swoim zaciszu domowym.

Zacznijmy od tego jak działa nasza pralka oraz czym jest a wiec : Pralka to urządzenie elektro-mechaniczne pracujące na prądzie zmiennym 230 v, tak właśnie to ten prąd który mam w naszych domowych gniazdkach. Dla gospodyni domowej pranie wydaje się „normalną” codzienną czynością czyż nie ? Przecież podłączamy pralkę do prądu, uruchamiamy, wybieramy program który nas interesuje, sypiemy proszek i GOTOWE – Proste prawda ? Tak ale jak to wszystko działa od strony technicznej ? Dlaczego pralka pierze ? Właśnie to zamierzam wam dziś wytłumaczyć.

Sercem naszej pralki jest programator innaczej nazywany modułem sterującym – to taki mały komputerek który steruje naszą pralką elektronicznie. Uruchamiając odpowiedni program dajemy mu komendę jakie czynności ma wykonać, jest to jedna z głównych części naszej pralki. W dzisiejszych pralkach właśnie to ta cześć jest bardzo narażone na awarie.

 

Kolejnym ważnym elementem technicznym jest element grzewczy potocznie nazywany grzałką – Najprościej rzecz ujmując jest to element który ma za zadanie grzać wodę w bębnie naszej pralki to właśnie grzałka jest najczęściej wymienianym element w firmach specjalizujących się w naprawa pralek

Idac dalej tą drogą kolejną ważną rzeczą jest pompa spustowa, jest to element który jak sama nazwa wskazuje jest po to by wypuścić brudną wodę po praniu do kanalizacji.

Oczywiście zapomnieliśmy o najważniejszej rzeczy w całym naszym zestawieniu czyli o silniku. Silnik to jeden z głównych elementów naszej pralki ( Zaraz po module sterującym ) Silnik urządzenie elektryczne które poprzez odziałujące w nim pole elektromagnetyczne napędza wał napędowy naszej pralki, między wałem napędowym a kołem pasowym zbiornika jest pasek klimowy który łączy oba elementy z sobą.

W tym artykule opisałem tylko najważniejsze rzeczy który są w naszych pralkach. W kolejnych artykułach będę opisywał drobne naprawy pralek oraz zagłębimy się troszke dalej w stronę techniczną naszej pralki, porozmawiamy o takich rzeczach jak Hydrostaty, pretostaty, czujniki ciśnienia oraz inne ciekawe rzeczy z działu elektro-techniki.

 

Pozdrawiam